• Sendikamıza üyelik işlemlerini e-devlet üzerinden yapabilirsiniz.
  • »Üyelik işlemlerini TÜMTİS’e Nasıl Üye Olunur? Bölümünden takip edebilirsiniz...
DÜNYADA GEÇEN HAFTA Reviewed by Momizat on . NORVEÇ: Sendikalar DNO İşçileri İçin Kampanya Başlattı  Norveç merkezli petrol şirketi DNO Yemen’deki işçilerin ücretlerini ödemiyor. Sendikalar DNO işçileri iç NORVEÇ: Sendikalar DNO İşçileri İçin Kampanya Başlattı  Norveç merkezli petrol şirketi DNO Yemen’deki işçilerin ücretlerini ödemiyor. Sendikalar DNO işçileri iç Rating: 0
Home » Dünyadan » DÜNYADA GEÇEN HAFTA

DÜNYADA GEÇEN HAFTA

NORVEÇ: Sendikalar DNO İşçileri İçin Kampanya Başlattı 

dno

Norveç merkezli petrol şirketi DNO Yemen’deki işçilerin ücretlerini ödemiyor. Sendikalar DNO işçileri için kampanya başlattı.
IndustriALL Küresel Sendikası ve Norveçli üyesi Industri Energi, LabourStart’la iş birliği yaparak bir imza kampanyası başlattı. Kampanya, Yemen’deki 175 DNO işçisini ve ailelerini desteklemeyi amaçlıyor. DNO işçilere 18 aydır maaşlarını ödemiyor.

PAKİSTAN: Gadani Gemi Söküm Alanında 5 İşçi Yanarak Can Verdi
Pakistan’ın Gadani gemi söküm alanında 9 Ocak’ta çıkan yangında en az 5 işçi hayatını kaybetti. Yangın, alandaki bir LPG tanker gemisinde çıktı. Son aylarda Gadani’de yaşanan kazalarda çok sayıda işçi hayatını kaybetti, buna rağmen güvenliği arttırmak için hiçbir tedbir alınmadı.

TRİNİDAD: Trinidad Petrol İşçileri Kazandı

victory

IndustriALL Küresel Sendikası’nın Trinidad Tobago’da bulunan üye sendikası, uzun süre verdiği mücadele sonucu maaşlara zam almayı başardı. Zam, 5000 petrol işçisinin petrol şirketi Petrotrin’de grev kararı alması üzerine gerçekleşti.

KOLOMBİYA: Sendikalar Barış için Harekete Geçiyor
Derin biçimde bölünmüş bir ülke olan Kolombiya’da elli yıl süren iç savaştan sonra getirilen barış anlaşması burun farkıyla çoğunluk tarafından reddedilmişti.  Kolombiyalı sendikalar ise barış inşa etmekte kararlı. Sendikalar, sivil toplum örgütleriyle birlikte çalışarak toplumun derin yaralarını iyileştirmeye çalışıyor.

(Kaynak: www.industriall-union.org )

© CopyLeft