• Sendikamıza üyelik işlemlerini e-devlet üzerinden yapabilirsiniz.
  • »Üyelik işlemlerini TÜMTİS’e Nasıl Üye Olunur? Bölümünden takip edebilirsiniz...
Gaziantep Emek Örgütlerinden Babacanlar Kargo Direnişimize Destek Ziyareti Reviewed by Momizat on . Sendikamıza üye 9 işçinin darbedilerek işten çıkarıldığı Babacanlar Kargo’da direnişimiz 38’inci gününe girerken, direniş alanına gelen Gaziantep emek ve meslek Sendikamıza üye 9 işçinin darbedilerek işten çıkarıldığı Babacanlar Kargo’da direnişimiz 38’inci gününe girerken, direniş alanına gelen Gaziantep emek ve meslek Rating: 0
Home » EMEK HABERLERİ » Gaziantep Emek Örgütlerinden Babacanlar Kargo Direnişimize Destek Ziyareti

Gaziantep Emek Örgütlerinden Babacanlar Kargo Direnişimize Destek Ziyareti

Sendikamıza üye 9 işçinin darbedilerek işten çıkarıldığı Babacanlar Kargo’da direnişimiz 38’inci gününe girerken, direniş alanına gelen Gaziantep emek ve meslek örgütü temsilcileri işten çıkarılan işçilere ve sendikamıza destek verdi.

babacanlar_2

KESK Dönem Sözcüsü ve Eğitim-Sen Şube Başkanı Ali Ersönmez, Tüm Bel-Sen Şube Başkanı Bekir Hançerkıran, TMMOB Dönem Sözcüsü Burkay Güçyetmez, Mimarlar Odası Şube Başkanı Özgür Girişken, Gaziantep-Kilis Tabip Odası Başkanı Dr. Hamza Ağca, DİSK Bölge Başkanı Ali Gülücü ve Genel-İş Şube Başkanı Süleyman Göçmen’in aralarında bulunduğu emek ve meslek örgütü temsilcileri, direniş alanında Genel Başkanımız Kenan Öztürk ile Gaziantep Şube yöneticilerimiz ve direnişteki işçilerle bir süre sohbet etti.

babacanlar_1

Direnişteki işçileri ziyaretinde konuşan emek ve meslek örgütü temsilcileri, bu mücadelede sonuna kadar sendikamızın yanında olacaklarını ifade ettiler.

TÜMTİS’in yanındayız’
Anayasal hakkını kullanan işçilere yönelik darp etmeye varan şiddet yöntemlerinin ve işten atmanın kabul edilemez olduğunu belirten DİSK Bölge Başkanı Ali Gülücü, “İşçilere yapılan bu muameleyi kınıyoruz. TÜMTİS’in mücadeleci çizgisini biliyoruz. Bu mücadelede de kazanacağına inanıyor ve destekliyoruz” dedi.

‘Direnişiniz moral veriyor’
Kamu emekçilerinin son dönemde karşı karşıya kaldığı baskılara değinen KESK Dönem Sözcüsü ve Eğitim-Sen Şube Başkanı Ali Ersönmez de, işçilerin ve sendikamızın kararlı ve direngen tutumunu moral verici bulduklarını söyledi. Ersönmez, “Bu mücadelede sonuna kadar yanınızdayız, kazanana kadar destek ve dayanışmamız sürecektir” dedi.

‘Örgütlenme hakkı temel bir haktır’
Güvencesiz ve esnek çalışma biçimleri nedeniyle işçilerin çalışma koşullarının giderek kötüleştiğini, her yıl 2 bin dolayında insanın çalışırken hayatını kaybettiğini belirten TTB Gaziantep-Kilis Şube Başkanı Hamza Ağca da, “İşçiler çalışırken kendi yaşamlarını dahi koruyamıyor; en temel haklarını dahi kullanamıyorlar. Babacanlar işyerinde yapılan da temel bir hak olan örgütlenme hakkına yönelik tahammülsüzlüktür. İşçilerin haklarını vermesi gereken işverenin bu tutumunu kınıyoruz” dedi.

‘Kazanana kadar mücadelemiz sürecek’
Genel Başkanımız Kenan Öztürk de, örgütlenme hakkına yönelik saldırıların ve anti demokratik uygulamaların sürdüğü koşullarda yapılan bu ziyaretin önemli olduğunu belirterek sendika temsilcilerine ziyaretinden dolayı teşekkür etti. Anayasal hakkını kullanan işçilerin darp edilerek işten çıkarıldığı Babacanlar Kargo’daki süreci aktaran Genel Başkan Öztürk, “Kaçak işçi çalıştırılmasıyla ilgili yetkili makamlara yazdığımız şikâyet dilekçelerine rağmen Babacanlar işvereni hala Suriyeli göçmen işçileri işyerinde çalıştırmaya devam ediyor. Bu kanun tanımaz tutuma ve kuralsız çalıştırmaya derhal son verilmelidir” diye konuştu.

Başkan Öztürk, Babacanlar işçileri işlerine geri dönene kadar mücadelenin süreceğini ifade etti.

 

 

© CopyLeft