• Sendikamıza üyelik işlemlerini e-devlet üzerinden yapabilirsiniz.
  • »Üyelik işlemlerini TÜMTİS’e Nasıl Üye Olunur? Bölümünden takip edebilirsiniz...
Atapol Nakliyat’ta 2. Dönem TİS İmzalandı Reviewed by Momizat on . Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş.’nin nakliye işini yapan Atapol Nakliyat Şirketi ile sürmekte olan 2. Dönem TİS (Toplu İş Sözleşmesi) görüşmeleri an Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş.’nin nakliye işini yapan Atapol Nakliyat Şirketi ile sürmekte olan 2. Dönem TİS (Toplu İş Sözleşmesi) görüşmeleri an Rating: 0
Home » EMEK HABERLERİ » Atapol Nakliyat’ta 2. Dönem TİS İmzalandı

Atapol Nakliyat’ta 2. Dönem TİS İmzalandı

Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş.’nin nakliye işini yapan Atapol Nakliyat Şirketi ile sürmekte olan 2. Dönem TİS (Toplu İş Sözleşmesi) görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı.

atapol 2. dönem tis

Genel Başkanımız Kenan Öztürk, Mersin Şube Başkanımız Savaş Gürkan ve Şube Sekreterimiz M. Yaşar Aktekin ile işyeri temsilcimizin katıldığı görüşmede imzalanan TİS ile kazanımlar arttırıldı.

01 Temmuz 2017 tarihinde geçerli olmak üzere 2 yıl olarak imza edilen TİS ile ücret, sosyal haklar ve idari maddelerde artışlar sağlandı. Yapılan TİS ile ücretlere 1. yıl %13, 2. yıl ise %12 zam yapıldı.

Servis kullanmayan üyelerimize gidiş-dönüş dolmuş ücreti tutarında servis yardımı sağlanırken, yemek ücretleri 1. yıl aylık 250 TL’ye yükseltildi. 

Yıllık izinlerde yasal sürelere 3 gün ilave edildi. Sözleşme ile Disiplin Kurulu oybirliği kararı olmadan hiçbir işçinin işten çıkarılmayacağı imza edildi.

© CopyLeft