• Sendikamıza üyelik işlemlerini e-devlet üzerinden yapabilirsiniz.
  • »Üyelik işlemlerini TÜMTİS’e Nasıl Üye Olunur? Bölümünden takip edebilirsiniz...
DHL Express Direnişimize KESK Başkanı Bozgeyik’ten Destek Ziyareti Reviewed by Momizat on . DHL Express Kargo’da sendikamız üyesi 9 işçinin işten çıkarılmasıyla 17 Temmuz 2017 tarihinde başlayan direnişimiz devam ederken direnişimize emek ve meslek örg DHL Express Kargo’da sendikamız üyesi 9 işçinin işten çıkarılmasıyla 17 Temmuz 2017 tarihinde başlayan direnişimiz devam ederken direnişimize emek ve meslek örg Rating: 0
Home » EMEK HABERLERİ » DHL Express Direnişimize KESK Başkanı Bozgeyik’ten Destek Ziyareti

DHL Express Direnişimize KESK Başkanı Bozgeyik’ten Destek Ziyareti

DHL Express Kargo’da sendikamız üyesi 9 işçinin işten çıkarılmasıyla 17 Temmuz 2017 tarihinde başlayan direnişimiz devam ederken direnişimize emek ve meslek örgütlerinin desteği de sürüyor.

dhl_kesk

KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik ve KESK’e bağlı Tarım Orkam Sen Genel Başkanı Hamit Kurt, SES İstanbul Anadolu Yakası Şube Başkanı Erdal Güzel direnişimize destek ziyaretinde bulundu.

dhl kesk ziyareti ferhat

Direniş alanında bir süre işçilerle ve sendikamızın yöneticileriyle sohbet eden KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, OHAL sürecinde çıkarılan KHK’ler ile çok sayıda kamu çalışanının işten çıkarıldığını KESK’e bağlı sendikalara üye 5 bin dolayındaki emekçinin ihraç edildiğini hatırlatarak, işçi ve emekçiler açısından zor geçen bu sürecin birlik ve dayanışma ile aşılacağına vurgu yaptı. Bozgeyik sendikamıza ve DHL işçilerine desteğin süreceğini ifade etti.

DHL Express işyerindeki sendikalaşma sürecine dair bilgi veren Genel Başkanımız Kenan Öztürk de sendika hakkının temel bir hak olmasına rağmen ülkemizde işverenler tarafından engellendiğini bu durumun ise kabul edilemez olduğunu söyledi.

Dünyanın birçok yerinde sendikalı işçilerle çalışan DHL Express şirketinin Türkiye’de sendika karşıtı tutum sergilediğini ve yasalardaki boşlukları kullanarak çalışanların sendika hakkını engellemeye çalıştığını aktaran Genel Başkan Öztürk, DHL Express’in ayrıca sendika üyesi işçileri istifa etmeye zorlandığını istifa etmeyen işçilerin ise işten çıkarıldığı söyledi.

Başkan Öztürk, şirketin Lojistik bölümünde örgütlü olan sendikamızın kargo bölümü olan DHL Express’te de örgütlenerek yasaların aradığı gerekli çoğunluğu sağladığını ancak işvenin buna karşı itiraz davası açtığını dile getirdi. İşverenlerin işçilerin sendika hakkını engellemek için anti demokratik yasaların arkasına sığındığını belirten Başkan Öztürk, işverenlerin bu çabalarının boşuna olduğunu ve sendikamızın DHL Express Kargo’da kazanmayı hedeflediğini ifade etti.

Genel Başkan Öztürk, sendikal örgütlenme ve hak alma önünde engel oluşturan OHAL uygulamalarına karşı birlik ve mücadele vurgusu yaparak KESK Eş Başkanı Bozgeyik’e ve beraberindeki sendika başkanlarına ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Direnişin içinden; 

defne_1 dhlexpress_tumtis_11

Direniş çadırına gelen yedi yaşındaki Defne de direnişteki babasını yalnız bırakmadı.

© CopyLeft