• Sendikamıza üyelik işlemlerini e-devlet üzerinden yapabilirsiniz.
  • »Üyelik işlemlerini TÜMTİS’e Nasıl Üye Olunur? Bölümünden takip edebilirsiniz...
DHL Express Direnişimizi Destek Ziyaretleri Sürüyor Reviewed by Momizat on . DHL Express Kargo'da sendikamıza üye olan 9 işçi çeşitli gerekçelerle işten çıkarılmıştı. Bunun üzerine şirketin İstanbul Yenibosna’da bulunan merkezi önünde di DHL Express Kargo'da sendikamıza üye olan 9 işçi çeşitli gerekçelerle işten çıkarılmıştı. Bunun üzerine şirketin İstanbul Yenibosna’da bulunan merkezi önünde di Rating: 0
Home » EMEK HABERLERİ » DHL Express Direnişimizi Destek Ziyaretleri Sürüyor

DHL Express Direnişimizi Destek Ziyaretleri Sürüyor

DHL Express Kargo’da sendikamıza üye olan 9 işçi çeşitli gerekçelerle işten çıkarılmıştı. Bunun üzerine şirketin İstanbul Yenibosna’da bulunan merkezi önünde direniş başlatılmıştı. Direnişimiz 131′inci gününde devam ederken, destek ve dayanışma ziyaretleri de sürüyor.

dhl ali seker 01

 

CHP İstanbul Milletvekili Op. Dr. Ali Şeker direnişteki DHL Express işçilerine ve sendikamıza destek ve dayanışma ziyaretinde bulundu.

dhl ali seker 10 dhl ali seker 11

Milletvekili Ali Şeker, direniş çadırında Genel Başkanımız Kenan Öztürk, Genel Örgütlenme Sekreterimiz Muharrem Yıldırım, Genel Eğitim Sekreterimiz Ersin Türkmen ve işten çıkarılan işçilerle bir süre görüşerek bilgi aldı.

Direniş başarıya ulaşana, işçiler sendikal haklarına kavuşana kadar destek vermeye devam edeceğini belirten Milletvekili Şeker, işçilerin sendikal nedenlerle işten atılmasının kabul edilemez olduğunu; konuyu Meclis gündemine taşıyacaklarını söyledi.

dhl ali seker 23 dhl ali seker 20

Daha sonra, aynı sokak üzerinde sendikal mücadele veren Sosyal İş üyesi Kod-A Bilişim işçileri de ziyaret edildi.

 Akademisyen Savaş Karabulut’tan Destek Ziyareti

kesk ziyareti_1 kesk ziyareti_2

Çalıştığı İstanbul Üniversitesi’nde KHK ile işten çıkarılan Öğretim Görevlisi Savaş Karabulut da direnişimizi destek ziyaretinde bulundu. İşten çıkarıldıktan sonra kuru bakliyat satarak geçimini sağladığını belirten Karabulut, direnişteki DHL Express Kargo ve Kod-A bilişim işçilerine bakliyat yardımında bulundu.

© CopyLeft