ÜYELİK | Tümtis

ÜYELİK

E-DEVLET ÜZERİNDEN SENDİKA ÜYELİĞİ NASIL YAPILIR?

Aşağıdaki adımları izleyerek  TÜMTİS’e üye olabilirsiniz:

1. Arama motorundan “e-devlet” veya tarayıcınıza www.turkiye.gov.tr yazarak “e-devlet” sayfasına geliniz.

2. “Sisteme giriş” butonuna tıklayarak giriş yapınız.

01-giris

 

3. Belirtilen yere TC Kimlik numaranızı ve e-devlet şifrenizi yazarak “Sisteme Giriş Yap” butonunu tıklayınız. Karşınıza çıkan “Profilinizi Güncelleyin” butonuna tıklayarak telefon numarası ve e-posta adresinizi (e-posta adresini girmeniz zorunlu değildir) giriniz.  Ülkeler seçeneği ve telefon numarası seçeneğini yaptıktan sonra, sistemden telefonunuza gelen doğrulama kodunu yazınız ve sonraki adımları takip ediniz.
02-tckimlik

 

4. “e-hizmetler” ikonuna tıklayınız.

03-ehizmet

5. Açılan sayfada “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı” bölümündeki “İşçi Sendikalarına Üyelik İşlemleri” üzerine gelip tıklayınız.
04-csgb

6. Çalıştığınız “15-TAŞIMACILIK” işkolundan TÜMTİS sendikasını seçip “Üyelik Başvurusu” butonuna tıklayınız.
(Önemli not: Eğer, daha önceden başka bir sendikaya üyeliğiniz var ise öncelikle o sendikadan istifa işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor!)
05-sendika_secimi_tasimacilik

7. Karşınıza çıkan sayfada TÜMTİS sendikası gözükmüyor ise “Tüm İşkolları” butonuna tıklayınız.
06-tum_iskollari

8. Bu listeden “15-TAŞIMACILIK” işkolunu seçiniz ve sağ taraftaki “Görüntüle” butonuna tıklayınız. “123-TÜMTİS” sırasına gelip önce boş noktayı tıklayınız sonra “Üyelik Başvurusu” butonunu tıklayınız.
07-tekrar_iskolu_secimi

9. Size ait bilgileri doldurup “Başvur” butonuna tıklayınız.
08-kisisel_bilgiler

10. “Üyelik başvurusu yapıldı. Geçerli başvuru” yazısı üyelik işlemlerini başarıyla tamamladığınızı gösterir. Bu aşamadan sonra Yönetim Kurulumuz kaydınızı onaylayacaktır.

09-gecerli_basvuru

Önemli Not: Formu doldururken iletişim bilgileriniz ile işyeri adını yazmayı unutmayınız. Bu size ulaşmamız için gereklidir.

Copy Left