İSTANBUL TRAFİK VAKFI’NDA 3. DÖNEM TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI!

İSTANBUL TRAFİK VAKFI İLE SENDİKAMIZ ARASINDA YÜRÜTÜLEN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ’NDE ANLAŞMA SAĞLANDI! ÜYELERİMİZİN ÜCRETLERİ %22 İLE %39 ARASINDA DEĞİŞEN ORANLARDA ARTTI.

Sendikamız ile İstanbul Trafik Vakfı yetkilileri arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmaya varıldı ve 14.07.2008 tarihinde, İstanbul Trafik Vakfı’ndan sorumlu Vali Yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı, İstanbul Trafik Vakfı Genel Müdürü İzzet Pulur, Personel Müdürü Okan Kansu ile Genel Başkanımız Kenan Öztürk, Genel Sekreterimiz Gürel Yılmaz ve İstanbul 1 Nolu Şube Başkanımız Ersin Türkmen’in katılımı ile 3. dönem Toplu İş Sözleşmesi, İstanbul Valiliği’nde imzalandı.

01.07.2008-30.06.2010 tarihleri arasında geçerli olacak toplu iş sözleşmesine göre; ücretlere ilk altı ay için %22-%39 arasında değişen oranlarda zam yapılması, diğer altı aylık dilimler için ise D.İ.E. Tüketici Fiyat Endeksine artı 1 puan refah payı eklenmesi şeklinde uygulanacaktır.

Sosyal yardımlarda ise mevcut haklara (erzak , yakacak, eğitim, yemek , evlilik, doğum, ölüm yardımlarına) %20-%100 arasında değişen oranlarında artış sağlanmıştır. Yıllık 30 gün üzerinden hesaplanan kıdem tazminatı yıllık 35 güne çıkarılmıştır. Ulusal, dini bayramlar ve hafta tatili çalışılması durumunda ücretlere %150 zam yapılmıştır.

Daha önce yıllık 100 gün olarak ödenen ikramiye; toplam 112 günlük net ücret tutarında ödenmesi kararlaştırılmıştır.

İstanbul Trafik Vakfı’nda imzalanan yeni toplu iş sözleşmesi başta üyelerimiz olmak üzere, işçi sınıfına ve sendikamıza hayırlı olmasını dileriz.

Merkez Yönetim Kurulu