YARGITAY KARARLARI UYGULANSIN!

TÜMTİS Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Muharrem Yıldırım, sendikaya üye Belediye otobüs şoförlerinin yargı kararına rağmen hala işe başlatılmamalarına tepki olarak imza kampanyası başlatacaklarını söyledi. Yıldırım, Gaziasntep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey için de yargı kararını uygulamadığı için ceza davası açacaklarını da belirtti.

gaziantep,tümtis

Belediye otobüslerinin özelleştirilmesinin ardından otobüs şoförlerinin işsiz kaldığını anımsatan TÜMTİS Genel Örgütlenme Sekreteri Muharrem, yerel mahkemeyi kazanmalarına ve Yargıtay’ın da şoförleri haklı bulmasına rağmen hala işe başlatılmadıklarını söyledi.

“VİCDAN SAHİBİ OLAN ŞOFÖRLERİ GÖRÜR”
TÜMTİS Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Yıldırım, vicdan sahibi olan insanların şoförlerin durumunu görmesi gerektiğini söyledi. Belediye yetkililerinin yanı sıra Başbakan ile görüştüklerini ve söz aldıklarını da anımsatan Yıldırım, şoförlerin sorunlarının hala çözümlenmediğini belirtti. Yıldırım, emek ve işçi düşmanlığı durumunun yaşandığını ileri sürerek, Belediyenin otobüsleri çalıştırılıp, şoförler işe başladığında insanların işine ve evine rahatlıkla gidebildiği zaman Başkan Güzelbey’in bu durumdan mutlu olması gerekirken, yoksul insanların haklarından yararlanmalarını içine sindiremediğini iddia etti.
İMZA KAMPANYASI BAŞLAYACAK
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bile sorunun çözümünü istemesine rağmen hala şoförlerin sorununun çözümlenmediğini kaydeden Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti: “Sorunu çözmezlerle, seçime kadar kapı kapı gezeceğiz. İnsanlara emeğe, yargıya saygı göstermediklerini, halkın malını yandaşlarına peşkeş çektiklerini söyleyeceğiz. Bu konuyla ilgili imza kampanyası yapmayı düşünüyoruz. Gaziantep’teki bütün emek örgütlerini, sendikaları, emek kaygısı olan herkesi bu zorbalığa göz yummamaları için bizi desteklemeye çağırıyoruz. Ayrıca Başkan Güzelbey hakkında da Yargı kararına uymadığı için ceza davası açacağız.”
(17.10.2008 TARİHLİ ŞİRİNNAR RADYO HABER BÜLTENİNDEN ALINMIŞTIR.)