SABAH-ATV GREVİNDEKİ İŞÇİLERE SENDİKAMIZIN İSTANBUL ŞUBELERİ TARAFINDAN DESTEK ZİYARETİ!

Sendikamızın İstanbul Şubeleri grevdeki Sabah-ATV işçilerini ziyaret etti. Ziyarete İstanbul Şube Başkanımız Çayan Dursun, İstanbul 1 Nolu Şube Başkanımız Ersin Türkmen ile şube yöneticilerimiz, işyeri temsilcilerimiz ve üyelerimiz katıldı.

atv,tümtis

12 Mart Cuma günü saat 12 :30’da Turkuaz Grubunun Beşiktaş Balmumcu’daki ATV binasının önündeki, Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) üyesi işçilere destek ziyaretinde bulunduk. İstanbul Şube Başkanımız Çayan Dursun burada yaytığı konuşmada şunları söyledi: “TÜMTİS Sendikası olarak TGS Sendikasının yürütmüş olduğu bu haklı mücadelede, grevdeki işçilerin her zaman yanlarında olduğumuzu ve sınıf dayanışması içerisinde, grevi tüm gücümüzle desteklediğimizi ilan ediyoruz. Turkuaz gurubunun bu uzlaşmaz tutumunu, emeğin hakkına saygı duymayan tavrını kınıyor ve çalışanların haklarını bir an önce teslim ederek toplu görüşme masasına uzlaşmaya çağırıyoruz. Tüm sınıf dostlarını buradaki mücadeleye destek ve katkı sunmaya çağırıyorum. Buradaki mücadelenin başarıya ulaşmasının büyük medya tekellerinin işlerine gelmediği çok açıktır. TÜMTİS Sendikası olarak buradaki mücadele sonuçlanıncaya kadar Turkuaz Grubuna bağlı hiçbir yazılı ve görsel yayınını izlemeyeceğiz , okumayacağız” dedi.

atv,tümtis

Ziyaret sırasında sık sık alkışlı protesto ve sloganlarla grevdeki işçilere destek mesajları verildi. TGS İstanbul Şube Başkanı Fatma Rüya Özkalkan ve grevdeki işçilerden bilgi alan şube yöneticilerimiz, grevin başarısı için her zaman gereken desteği vereceklerini ve mücadelenin yükseltilmesi için üzerlerine düşeni yapacaklarını belirterek grevdeki işçilere başarı dileklerini ilettiler.