GENEL BAŞANIMIZ KENAN ÖZTÜRK “DESA DERİ İŞÇİLERİ VE DERİ-İŞ SENDİKAMIZA YÖNELİK KARALAMA KAMPANYASINI KINIYORUZ!”

Patronların karalama kampanyasını ve bazı basın organlarının patron yanlısı yayınlarını protesto ediyoruz.

Desa Deri İşvereninin Samanyolu Televizyonunda, Deri-İş Sendikamızı illegal örgüt gibi göstermeye çalışmasını, Ergenekon’la bağlantısı olduğu imasında bulunmasını ve Samanyolu Televizyonu’nun da bu iddiaları Deri-İş Sendikası’nın görüşlerine başvurmadan yayınlamasını protesto ediyoruz.

İşçilerin en küçük hak talebini ve sendikalaşma isteğini, baskı, tehdit ve işten çıkarmayla boğmaya çalışan işverenlerin pervasız ve dizginsiz saldırganlığına karşı, ezilen ve sömürülenin, haklının yanında yer alması gereken basın, pervasızın, arsızın, palavracının kılıcını sallıyor. Sendikaya üye olduğu için işçi çıkardığı mahkeme kararıyla tescil edilen, işçilerin Anayasal haklarını kullanmasını engelleyen ve 11 ay’dan bu yana uzlaşmaz tutumuyla işçileri açlığa ve yoksulluğa mahkum eden Desa Deri patronunun kara propagandasına sayfalarını ve ekranlarını açıyor.

Desa işçilerine ve Deri-İş Sendikamıza yönelik bu saldırıyı tüm sendikalara ve sendikamıza yapılmış bir saldırı olarak değerlendiriyoruz. İşçilere ve sendikalarına yapılan bu saldırıyı nefretle kınıyoruz.

Desa patronu ve onun kılıcını kuşanan bazı basın organları , son günlerin moda suçlaması ile işçileri ve sendikalarını mahkum etmek, susturmak istiyor. Bu kara propaganda ile işçileri ve sendikalarını yalnızlaştırmak istiyor. Buna, asla izin vermeyeceğiz. Desa işçilerine, Deri-İş Sendikamıza ve yaklaşık 330 günden bu yana devam eden haklı mücadelelerine sahip çıkacağız, yalnız bırakmayacağız, deri işçileri ve Deri-İş Sendikamız ile dayanışma içerisinde olacağız