DEVLET BAKANI KÜRŞAD TÜZMEN 81 GÜNDÜR DİRENİŞTE OLAN MERSİN LİMAN İŞÇİLERİNİ ZİYARET ETTİ!

Dış ticaretten sorumlu Devler Bakanı Kürşat Tüzmen, 81 gündür direnişte olan üyelerimiz Mersin Liman işçilerini ziyaret etti. Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen ve beraberindeki AKP Mersin Belediye Başkan adayları ile birlikte Mersin Liman A Kapısı önünde yeniden işe dönmek amacıyla direnişte olan üyelerimizi ziyaret etti.

mersin,tümtis

Genel Örgütlenme Sekreterimiz Cafer Kömürcü, TÜRK-İŞ Mersin İl Temsilcisi ve Petrol-İş Sendikası Mersin Şube Adil Alaybeyoğlu ve direnişteki liman işçileri tarafından karşılanan Tüzmen’e Mersin Limanında yaşananlar hakkında bilgi verildi. Genel Örgütlenme Sekreterimiz Cafer Kömürcü yaptığı konuşmada “anayasal haklarını kullandıklarından dolayı işten atılan üyelerimizin tekrar işbaşı yaptırılmaları konusunda bu ilden seçilmiş milletvekili ve bakan olmanızdan dolayı büyük işler düşmektedir. Hem ana işveren MIP hem de Akan-Sel Nakliyat yetkilileri ile bir araya gelerek işten atılan üyelerimizin yeniden işbaşı yapmaları sağlanmalıdır. Başbakan özel sektörde örgütlenin diyordu. Örgütlendik ve karşılığı olarak 124 işçi arkadaşımız işten atıldı” dedi.
Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen ise yaptığı konuşmada üzerine düşeni yerine getirmeye çalışacağını söyleyerek “ Akan-Sel ve MIP yetkilileri ile bir araya geleceğim, tarafların sendika ile bir araya gelmeleri için uğraşacağım” dedi.

27 Mar 2009