MODERN NAKLİYAT’TA TİS İMZALANDI!

MODERN NAKLİYATTA TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞARIYLA SONUÇLANDI

Merkezi İstanbul’da bulunan ve taşıma sektöründe faaliyet yürüten Modern Nakliyat ile sendikamız arasında yürütülen Toplu Sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı.

modern nakliyat , tümtis

Bir yıldır sürdürdüğümüz örgütlenme çalışmasının ardından, 27.10.2009 tarihinde başlanılan TİS görüşmeleri başarı ile sonuçlandı. 01.11.2009-31.10.2011 tarihleri arasında yürürlükte bulunacak TİS ile; üyelerimizin mevcut taban ücretlerinde birinci yıl için % 40, ikinci yıl içinde %12 oranında artış sağlandı. Ücretlerdeki artışa ilaveten, bir buçuk aylık ücret tutarında ikramiye kazanımı sağlandı. Yol, yemek ücretlerine ve harcırahlara % 20 ila % 50 oranında zam yapılması kararlaştırıldı. Yıllık ücretli izinler; 5 yıla kadar kıdemi olan işçiler için 21 gün, 5 yıldan fazla kıdemi olan işçiler için 28 gün olarak belirlendi.

modern nakliyat , tümtis

Genel başkanımız Kenan Öztürk, genel sekreterimiz Gürel Yılmaz, genel mali sekreterimiz Seyfi Erez, İstanbul 1 nolu şube başkanımız Ersin Türkmen ve İstanbul şube başkanımız Çayan Dursun ile işyeri temsilcilerimizin katıldığı toplantı sonrası imzalanan ve günümüz koşullarına göre oldukça başarılı olan TİS’in başta Modern Nakliyat çalışanı üyelerimize, sendikamıza ve işçi sınıfına hayırlı olmasını dileriz.