ITF İLE SENDİKAMIZ TÜMTİS, 4 BÖLGEDE EĞİTİM TOPLANTISI YAPTI!

Merkezi İngiltere’de bulunan üst örgütümüz Uluslararası Taşıma İşçileri Federasyonu (ITF) ile sendikamız TÜMTİS ülkemizde dört bölgede eğitim toplantısı organize etti. İstanbul, İzmir, Ankara ve Gaziantep’te yapılan eğitim toplantılarına sendikamızın merkez yöneticileri, şube yönetimleri ve işyeri temsilcileri katıldı.
Eğitim Toplantılarına ITF Kara Taşımacılığı Bölümü Temsilcisi Mac Urata, Genel Başkanımız Kenan Öztürk, Genel Sektererimiz Gürel Yılmaz, Mali Sekreterimiz Seyfi Erez, Eğitim Sekreterimiz Nurettin Kılıçdoğan ve Örgütlenme Sekreterimiz Cafer Kömürcü katıldı. Eğitim toplantılarının açılışında konuşan Genel Başkanımız Kenan Öztürk sermayenin uluslararaşılatığı günümüz koşullarında sendikalar ve emek örgütleri arasındaki uluslararası dayanışma ve ortak örgütlenme ve eğitim çalışmalarının önemine değinerek başladığı konuşmasında “ Bizler uluslararası dayanışmanın önemini Ankara Şube yöneticilerimizin tutuklu oldukları dönemde sürdürülen uluslararası kampanyada, Unilever ve Mersin Limanı’nda sürdürdüğümüz örgütlenme mücadelesi döneminde yaşayarak gördük. Sendikamızın işkolunda bulunan tekeller ülkemizde oldukça büyümeye başladı ve bu tekellerde örgütlü kardeş sendikalar ile ortak örgütlenme çalışması sürdürmek durumundayız. Özellikle DHL, TNT ve UPS gibi firmalarda örgütlenme çalışmasında ITF’in ve bağlı sendikaların deneyimlerinden yararlanmak durumundayız. İşten atmaların yaşandığı kriz döneminde ve sendikaların yeniden derlenip toparlanmasında uluslararası dayanışma oldukça önemlidir” dedi.
ITF Kara Taşımacılığı Bölüm Başkanı Mac Urata ise sendikamız yönetici ve işyeri temsilcilerinin ITF’i ve ITF’in yaptığı çalışmaları öğrenmesi gerekir diyerek başladığı konuşmasında ITF hakkında bilgi verdi. Mac Urata’nın sunumundan sonra soru cevap şeklinde ilerleyen eğitim toplantılarının kapanış konuşmasını Genel Sekreterimiz Gürel Yılmaz yaptı. Yılmaz yaptığı konuşmada “dört bölgede yapılan toplantılar oldukça verimli geçti. Üst örgütümüz dayanışma ve iletişim ağı bakımından önemli. Uluslararası dayanışma etkinlikleri çerçevesinde yalnızca isteyen değil aynı zamanda dünyanın dört bir yanında devam eden sınıfa dönük saldırılar karşısında da bizler üzerimize düşeni yapmalıyız” dedi.
TEKEL İŞÇİLERİNE ULUSLARARASI DESTEK!
TEKEL işçilerine ulusal ve uluslararası destek de artarak sürüyor. Uluslararası Taşıma
İşçileri Federasyonu (ITF) Kara Tşımacılığı Bölüm Başkanı Mac Urata, Genel Başkanımız Kenan Öztürk, Genel Sekreterimiz Gürel Yılmaz, Eğitim Sekreterimiz ve Ankara Şube Başkanımız Nurettin Kılıçdoğan ile Ankara Şube üyelerimiz TEKEL işçilerini ziyaret ettiler. Petrol-İş Ankara Şube yöneticilerinin de destek verdiği ziyarette sık sık, ‘Her yer TEKEL, her yer direniş’, ‘TEKEL işçisi direnişin simgesi’ sloganları atıldı.
Burada konuşan ITF Kara Taşımacılığı Bölüm Başkanı Mac Uraty, geçtiğimiz cuma gününün TEKEL işçileriyle uluslararası dayanışma günü olduğunu, Belçika’da Türk elçiliği önünde eylem yapıldığını söyledi. TEKEL direnişinin bütün dünyada yakından takip edildiğini belirten ITF temsilcisi, “Her yer TEKEL ama sadece Türkiye’de değil, bütün dünyada her yer TEKEL, mücadeleye devam” dedi. Mac Urata sözlerini, “TEKEL tek yumruk yapar, herkes yumruğunu birleştirirse, büyük bir güç olur” diye bitirdi.
Her pazartesi günü TEKEL işçilerini kitlesel ziyaret eden sendikamızTÜMTİS adına işçilere seslenen Genel Başkanımız Kenan Öztürk de, “77 gündür tarih yazıyor, onurlu bir mücadele veriyorsunuz” dedi. TEKEL işçilerinin mücadelesine kadar özelleştirme ve işçi kıyımlarına yeterli bir karşı koyuş olmadığını belirten Öztürk, TEKEL işçilerinin AKP’nin gerçek yüzünü de teşhir ettiğini, Başbakan’ın düşmanlığının da bu yüzden olduğunu ifade etti.

tümtis

tümtis,tekel

tümtis,tekel

tümtis,tekel

tümtis,tekel

tümtis,tekel

tümtis,tekel