ATV GREVİNİN 1. YILINA UPS İŞÇİLERİNDEN DESTEK

ATV Grevinin 365. gününde yapılan basın açıklamasına sendikamız da destek verdi. ATV’nin Balmumcu’daki ana binasında saat 12.30’da düzenlenen basın açıklamasına 1 yıldır greve devam eden Ender Ergün, Türkiye Gazeteciler Sendikası, direnişteki UPS işçileri, TÜMTİS İstanbul Şube ve TÜMTİS İstanbul 1. Şube, Haber-İş İstanbul Şubesi katıldı.atv grev ziyaret

Türkiye Gazeteciler Sendikası İstanbul Şube Başkanı Uğur Güç yaptığı konuşmada 10 kişi ile greve başladıklarını, 9 arkadaşlarının işe iade davasını kazandığını, ancak işe tekrar alınmadıklarını belirtti. 1 kişi ile greve devam edildiğini ve direnişin 1. yılında mücadelelerini kazanımla sonuçlandırana kadar devam edeceklerini söyledi. Güç, bütün katılımcılara destekleri için teşekkür etti. TÜMTİS İstanbul Şube Başkanı Çayan Dursun ise ‘1 yıl önce grev pankartını buraya asarken burdaydık, grevin 1. yılında yine buradayız. Her zaman dayanışma içiersinde olacağız ve bu grev başarıyla sonuçlanıncaya kadar TGS’nin yanında olacağız.’ şeklinde konuştu. Ardından Turkuaz grubunun hükümetle arasındaki ilişkilere dikkat çekerek tüm emek dostlarını burada süren mücadeleye destek olmaya çağırdı.

Basın açıklaması grevin birinci yılını kutlamak için hazırlanan pastanın direnişteki Ender Ergün tarafından kesilmesi ve katılımcılara ikram edilmesiyle son buldu.