GİY FORMANI, AL TOPUNU: TRİBÜN GRUPLARI UPS’DEKİ MÜCADELEMİZE DESTEK İÇİN DİRENİŞ ÇADIRLARINI ZİYARET ETTİ.

Bugüne kadar kardeş sendikalarımızdan uluslararası heyetlere pek çok ziyaretçiyi ağırladık UPS Mahmutbey Aktarma Merkezi önündeki direniş çadırımızda. 2 Ekim Cumartesi günü ise alışılmışın dışında bir grup ziyaretçimiz vardı. Daha önce TEKEL direnişine de destek veren tribün grupları direnişimize destek vermek için bizimle beraberdi. ‘Giy formanı, al topunu’ çağrısıyla toplanan FenerbahCHE, Tek yumruk Galatasaray, Halkın Takımı Beşiktaş, Forza Livorno, Sakarya Spor taraftarları gruplar sloganlar ve pankartlar eşliğinde direniş çadırına yürüdü.

Taraftar grupları sözcüleri öncelikle işçiler ve sendika yöneticilerimizle direniş çadırında çay içerek sohbet etti.

Daha sonra sendikamıza grev gözcüsü yazılı taraftar formaları hediye edildi.

Yapılan basın açıklamasında söz alan Beşiktaş Halkın Takımı’ndan Yılmaz Bozkurt her işçinin iki sendikaya üye olabileceği sözünün verildiği Türkiye’de sendikalı oldukları için işçilerin işten çıkarılmasının yarattığı çelişkiye dikkat çekerek UPS direnişinin arkasında olduğunu belirtti. Tek Yumruk Galatasaray taraftar grubu sözcüsü Sarp İzmir ise her şeyde olduğu gibi futbolu da yaratanın emek olduğunu ve UPS’de verilen emek mücadelesine sonuna kadar destek verdiklerini açıkladı. Futbolun endüstrileşmesine ve tribünlerin apolitikleşmesine karşı konuşan FenerbahCHE.biz grubu üyesi Fatih Altay mücadelenin hem tribünlerde hem de işçilerin yanında sürdürüleceğini söyledi. Sakarya’dan İstanbul’a UPS işçilerine destek için gelen Sakarya Spor taraftarları sözüsü Özgür Gürel de işçilere destek için bir konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından direnişteki UPS işçilerinden oluşan bir takım taraftar gruplarından bir takımla sınıf dayanışmasını simgeleyen bir maç yaptı. Maç, direnişteki işçilerin kendi aralarında da düzenli olarak maç yaptığı alanda gerçekleşti.

Marksist kültür kuramcılarının söylediği gibi futbol ezilenlerin ve emekçilerin şenliği, karnavalıdır. Endüstrileşme ve ticarileşmeye karşı futbolun sınıf mücadelesinin bir alanı olabildiğini gösteren taraftar gruplarına teşekkür ediyoruz.