UPS DİRENİŞİNE EMEĞİ GEÇEN HOLLANDALI SENDİKACI GERHARD EGGERS’İ KAYBETMENİN ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞIYORUZ.

Hollanda’daki kardeş sendikamız FNV Bondgenoten üyesi ve UPS Avrupa İşçi Konseyleri Başkanı Gerhard Eggers’i 8 Haziran 2010 günü kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Eggers sadece Avrupa sendikal hareketinde iz bırakmış kararlı ve mücadeleci bir lider değildi, sendikamızın ve UPS işçilerinin de yakın dostuydu. Gerhard 5 Haziran 2010’da UPS direniş çadırını İstanbul’da FNV yöneticisi Jan de Jong’la beraber ziyaret etti; UPS ile sendikamız arasındaki müzakereler süresince UPS’nin Avrupa yöneticileriyle aramızda arabuluculuk görevi üstlendi. UPS mücadelesinin kazanılmasında, işçilerin işbaşı yapmasında ve sendikal faaliyetlerin sürmesinde oynadığı rol çok önemliydi.
Gerhard’ın kişiliğinde uluslararası sendikal hareket içerisinde mücadeleden ve işçi sınıfından kopmayan, kararlı ve güvenilir sendika liderinin bir örneğini gördük. Ailesinin ve bütün uluslararası sendikal hareketteki dostlarının acısını paylaşıyoruz. Savunduğu değerlerin sendikal hareket tarafından miras alınarak daha ileriye taşınmasını diliyoruz.

5 Haziran 2011, uluslararası delegasyon ziyareti ve basın açıklaması, Kenan Öztürk’in sağ yanında FNV’den Jan de Jong ve Gerhard Eggers

5 Haziran 2011, UPS Avrupa İşçi Konseyleri Başkanı Gerhard Eggers Mahmutbey direniş çadırında

Condolences message from TÜMTİS
We experience the deepest sadness to have lost Gerhard Eggers, member of our sister union FNV Bondgenoten in Netherlands and UPS European Works Council Chair on 8 June 2010. Eggers was not only a determined and fighter union leader, he was also a close friend of our union and UPS workers. Gerhard visited the UPS picket line on 5 June 2010 in Istanbul together with Jan de Jong from FNV Bondgenoten. He acted as a mediator between UPS European management and TÜMTİS during our negotiations. His role was significant in the final settlement and reinstatement of UPs workers.
In Gerhard’s personality we saw an example of determined, reliable union leader who has not disconnected from grassroot struggle and working class. We share the sorrow of his family and all his friends in the international union community. We are hoping that the values he defended will be taken as legacy by the labour movement and will be further advanced.