2011-2013 dönemi Toplu İş Sözleşmelerini başarıyla tamamladık.

İşverenlerin genel ekonomik kriz, sektörün içinde bulunduğu durum gibi gerekçelerle kazanılmış haklarımıza göz diktiği, sıfır zam dayattığı koşullarda başlayan görüşmeler sonucunda Gaziantep, Mersin, Ankara, İzmir, Bursa, Balıkesir, Eskişehir ve İstanbul şubelerimize bağlı ambar işyerlerini kapsayan Toplu İş Sözleşmeleri İmzalandı. Kazanılmış haklarımızdan taviz vermediğimiz gibi % 20’lere varan oranlarda ücret artışları sağladık. Bağıtlanan TİS’ler ile üyelerimizin ücret ve sosyal haklarında % 9 ile  % 20 arasında artışlar sağlandı.
İşyeri toplantıları ve genel üye toplantıları ile toplu sözleşme sürecine hazırlanan sendikamız, üye, temsilci ve yöneticileriyle kenetlenmiş, her tür mücadeleye hazır görüntüsüyle bu sürecin de başarıyla sonuçlanmasını sağladı. Genel başkanımız ve diğer yöneticilerimiz TİS imzalanan tüm illere giderek şube yöneticileri ve üyelerle toplantılar yaparak süreç hakkında bilgi verdi, üyelerimizin sürece katılımını sağladı.
İçinde bulunduğumuz durum açısından önemli sayılabilecek kazanımlarla sonuçlanan TİS’lerin, üye, temsilci ve yöneticileriyle ve aileleriyle birlikte tüm sendikamıza ve işçi sınıfına hayırlı olmasını diliyoruz.
Saygılarımızla. (25.07.2011)
               Merkez Yönetim Kurulu