Sendikamızdan BMC İşçilerine Destek

 

(25.02.2013)

bmcGenel Başkanımız Kenan Öztürk ile İstanbul Şube Başkanımız Ersin Türkmen ve sendikamız üyesi DHL işçileri, BMC’de işten çıkarılan işçiler için yapılan kitlesel basın açıklamasına katılarak destek verdi.

Türk Metal-İş üyesi BMC işçileri, 10 aydır alamadıkları ücretlerinin ödenmesi talebiyle İstanbul Levent’te bulunan Çukurova Holding önünde açıklama yaptı. Eyleme, sendikamızın da içinde bulunduğu Sendikal Güç Birliği Platformu’nu (SGBP) oluşturan sendikaların yönetici ve üyeleri de katıldı. Burada açıklama yapan Türk Metal-İş Genel Başkanı Pevrul Kavlak, BMC işçilerinin uzun bir yoldan işlerine ve ekmeklerine sahip çıkmak için geldiklerini hatırlatarak, “Türk Metal-İş işçilerin işini ve ekmeğini çalanlara karşı işçilerin yanındadır” dedi.

 

bmc1Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşu olan BMC’nin kriz gerekçesiyle neredeyse bir yıldır çalışanların ücretlerini ödemediğini, SGK primlerini yatırmadığını belirten Kavlak, BMC yönetiminin görüşmelerde verdiği sözlere de sadık kalmadığını söyledi.  “İşçilerin bankaları, televizyonları, fabrikaları yok. Sadece emekleri var. Onu da kimseye yedirtmeyeceğiz” diyen Kavlak, “Biz emeğimizin karşılığını, işimizi istiyoruz. Ekmeğimizi, geleceğimizi istiyoruz” diye konuştu.