DHL İşçileriyle Toplantı

Genel Başkanımız Kenan Öztürk ile merkez yöneticilerimizin DHL işçisi üyelerimizle bir araya geldiği toplantıda DHL’de toplu sözleşme süreci görüşüldü. Yoğun ve coşkulu geçen toplantıda üyelerimiz DHL’deki kazanımı alkış ve tezahüratlarla kutladı.

 

dhl2

 

Genel Başkanımız Kenan Öztürk, Genel Sekreterimiz Gürel Yılmaz, Genel Mali Sekreterimiz Seyfi Erez, Genel Örgütlenme Sekreterimiz Cafer Kömürcü, Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Muharrem Yıldırım, İstanbul Şube Başkanımız Ersin Türkmen, Örgütlenme Uzmanımız Ali Rıza Atik ile Murat Küçükşahin, DHL işçileriyle bir araya geldiği toplantıda DHL örgütlenmesinde bundan sonra izlenecek adımlar ile teklif tasarısı hakkında bilgi verdi.

dhl6

Üyelerimiz Bilgilendirildi

DHL işçisi üyelerimizle İstanbul Esenyurt ve Kocaeli Gebze’de gerçekleştirilen iki ayrı toplantıya   katılım yoğun ve coşkulu oldu. Üyelerimizin DHL’deki kazanımı alkış ve tezahüratlarla karşıladığı toplantıda Genel Başkanımız Kenan Öztürk ile merkez yöneticilerimiz, yetkimizin kesinleştiği DHL’de TİS teklif tasarısı konusunda bilgi verdi.

dhl3

Emeği Geçen Herkese Teşekkür 

Uzun ve kararlı bir mücadelenin ardından DHL’de çok önemli bir başarının elde edildiğini ve artık sona gelindiğini belirten Genel Başkanımız Kenan Öztürk, “Bu mücadelenin başarıya ulaşması için elinizden ne geldiyse yaptınız. Sizlere teşekkür ediyorum. Kardeş sendikalarımız, uluslararası federasyonlarımız ile sendikalarımız da bu süreçte yanımızda oldular; sendikamızla dayanışma ve destek eylemleri gerçekleştirdiler. Kendilerine teşekkür ediyorum. TİS süreci herkese hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

dhl

TİS süreci ve Teklif Tasarısı

Teklif tasarısında özellikle ücret artışı, sosyal haklar, iş güvencesi ve taşeron çalışmanın ortadan kaldırılması konuları üzerinde durulacağını belirten Başkan Öztürk, “Biz, bu Toplu İş Sözleşmesi’nin masada bitirilmesini istiyoruz. İşverene mesajımız budur” diye konuştu.

dhl5

Yeni Bir Sürecin Başındayız

DHL’de zorlu bir sürecin aşıldığını ve yeni bir aşamaya girildiğini belirten Genel Sekreterimiz Gürel Yılmaz da şunları kaydetti;

“Mücadelenin bir aşamasını başarıyla sonuçlandırdık. İlk örgütlenmeye başladığımızda amacımız toplu sözleşme koşullarını oluşturmaktı. Bu hedef gerçekleşti, şimdi ikinci 

aşama olan toplu sözleşme sürecindeyiz. Asıl olan birliğimizi korumamız ve sendika ile birlikte hareket etmemizdir. Taleplerimizi toplu iş sözleşmesiyle sonuçlandıracağımıza inanıyorum.”

Genel Sekreterimiz Gürel Yılmaz, işçilerin birliği ve kararlı tutumu sayesinde DHL’de sarı sendika Öz Taşıma İş açısından da bir sayfanın kapandığını ifade etti.

Toplantıda söz alan işçiler ise işyerinde yaşanan sorunları, beklentilerini ve taleplerini dile getirdi.

dhl4

İşverene Randevu Yazısı

Bu arada, sendikamız, TİS sürecinin başlatılması ve yer gün saat tespiti için randevu talebinde bulundu. Sendikamız tarafından gönderilen resmi yazıda işveren tarafı, 11 Ekim 2013 tarihinde toplantıya davet edildi.