Yönetim Kurulumuz Gülen Nakliyat İşçileriyle Grev Alanında Buluştu

Bursa’da toplanan yönetim kurulumuz, Gülen Nakliyat işçisi üyelerimizle grev alanında bir araya geldi.

gulen3Genel Başkanımız Kenan Öztürk, Genel Sekreterimiz Gürel Yılmaz, Genel Mali Sekreterimiz Seyfi Erez, Genel Eğitim Sekreterimiz Nurettin Kılıçdoğan, Genel Örgütlenme Sekreterimiz Cafer Kömürcü, Yönetim Kurulu Üyemiz Muharrem Yıldırım, Halil Çekin, Özdemir Aslan, Hüseyin Tatlıcan’dan oluşan Başkanlar Kurulumuz, şube başkan ve yöneticilerimizle birlikte Bursa’da 111 gündür grevde olan Gülen Nakliyat işçisi üyelerimizle bir araya geldi.

Yapılan ziyarette, faaliyetlerini paravan bir şirket üzerinden sürdürmeye çalışan Gülen Nakliyat işvereninin uzlaşmaz ve yasa dışı tutumuna karşı sendikamızın yasal ve meşru mücadelesini sürdürmeye devam edeceği dile getirildi.

gulen2

‘Hukuk Mücadelemiz Sürecek’

Bu çerçevede, Bursa’daki emek örgütleriyle bir dizi görüşme gerçekleştirildiği bilgisini veren Genel Başkan Kenan Öztürk, yerelde bulunan yetkili kurumların grev kırıcı tutumuna karşı hukuki mücadelenin süreceğini söyledi.

Başkan Öztürk, “Gülen Nakliyat işçileri güvenceli çalışma ve insanca yaşayabileceği bir ücrete kavuşana kadar mücadelede kararlıyız” dedi.