ODTÜ’de Grev Kararı Alındı

Tez Koop-İş Sendikası, ODTÜ’de kamu işveren sendikasıyla yapılan toplu sözleşme görüşmelerindeki uyuşmazlık nedeniyle grev kararı aldı.

odtü

Tez Koop-İş Sendikası, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Rektörlüğü’nün üyesi olduğu Kamu İşletmeleri İşveren Sendikası (KAMU-İŞ) ile 03 Haziran 2013’de başlayan görüşmelerde anlaşmaya varılamaması üzerine 300 işçiyle grev kararı aldı. Sendika, 24 Kasım 2013 tarihine kadar anlaşma sağlanamaması halinde 25 Kasım 2013 Pazartesi günü başlayacak olan grevin kararını Rektörlük kapısına astı.

“ODTÜ’de Hayat Duracak!”

ODTÜ Rektörlüğü önünde bir araya gelen işçiler adına basın açıklamasını okuyan Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Mustafa Barın, “Talepler yerine getirilmezse ODTÜ’de hayatı durduracağız. ODTÜ yönetimi de işçilerin hakkının verilmesini istiyor. Ama kamu işveren sendikası bu taleplere karşı çıkıyor. ODTÜ yönetimiyle bizi karşı karşıya getirmek istiyorlar” dedi.

Basın açıklamasının ardından Şube Başkanı Barın beraberinde işçiler ile Rektörlük kapısına Grev Kararı’nı astı. Grev kararının Rektörlük kapısına asılmasından sonra oluşturulan kortej A1 kapısına doğru yürüyüşe geçti.

“ODTÜ işçisi köle değildir”, “Yaşasın örgütlü mücadelemiz”, “iş, ekmek yoksa barış da yok”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “Her yer ODTÜ her yer direniş” sloganlarının atıldığı eylem A1 kapısında son buldu.