Punto İşçileriyle Dayanışma Gecesi

Sendikalı oldukları gerekçesiyle işten atılan ve 103 gündür direnişte olan Punto Deri işçileriyle dayanışma gecesi düzenlendi.

 

punto

 

Zeytinburnu Belediyesi Kazlıçeşme Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe, Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Muharrem Yıldırım ile üyelerimiz de katılarak destek verdi. Hava-İş Sendikası Genel Başkanı Atilay Ayçin ve grevdeki THY işçileri de geceye destek verenler arasındaydı.

Pınar Aydınlar, Erdal Bayrakoğlu, İrfan Ertal ve İlkay Akkaya’nın şarkılarıyla destek verdiği gecede işçiler halaylar çekti şarkılara eşlik etti.

punto1Gecenin açılış konuşmasını yapan DERİTEKS Başkanı Musa Servi, işçilerin anayasal hakkını kullanarak sendikaya üye olduklarını ancak işveren tarafından kapı önünü konulduklarını hatırlattı. Sendikal mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini belirten Servi, destek veren herkese teşekkür etti.

Direnişteki kadın işçi Hülya Alptekin de, iş yerinde karşılaştıkları zorluklardan ve sendikalaşma sürecinden bahsetti. Alptekin, “103 gündür direnişteyiz ve hakkımızı alana kadar da direneceğiz. Bizler anayasal hakkımızı kullanarak sendikaya üye olduk. İnsanca yaşamak için mücadele veriyoruz. Tüm işçileri sendikaya üye olmaya çağırıyorum” dedi.

Direnişin bir okul olduğunu anlatan Ramazan Aygün ise “Sendikalı olana kadar dar pencereden bakıyorduk. Gerçeğin farklı olduğunu direnişte öğrendik. Biz işverenden aldığımız ücretin bordroda gösterilmesini istedik, sendika istedik” diye konuştu.