Türk İş’ten Me-Par Nakliyat Direnişimize Destek

Türk İş ve bağlı sendika şubeleri 137’inci günü geride bırakan Me-Par Nakliyat direnişimize destek ziyaretinde bulunarak gıda yardımı yaptı.

turkiş_mepar_22

 

Bursa’da Görsoy Şirketler grubuna bağlı Me-Par Nakliyat firmasında direnişimiz kardeş sendikaların, kitle örgütlerinin ve Bursa halkının destek ve dayanışması ile güçleniyor.

Türk iş’e bağlı sendikaların Bursa Şubelerinin her iki haftada bir ziyaret ederek destek verdiği direnişimize bu kez Türk İş genel merkezi olarak ziyarette bulunuldu.

Türk İş 8. Bölge Temsilcisi Sabri Özdemir’in yanı sıra Teksif sendikası başkan ve yöneticileri ile örgütlü bulunduğu Yeşim Tekstil işyeri temsilcisi ve üyeleri, Türk Metal, Haber İş, Tarım iş sendikası yöneticileri ile siyasi parti temsilcilerinin katıldığı ziyaretin ardından basın açıklaması yapıldı.
Basın açıklamasına sendikamızın örgütlü bulunduğu ambar ve kargo işyerlerinden üyelerimiz de katıldı.

turkiş_mepar_11

Türk İş 8. Bölge Temsilcisi Sabri Özdemir: Bu sorun masada çözülmelidir artık!
Burada bir konuşma yapan Türk İş 8. Bölge Temsilcisi Sabri Özdemir, bu kez Türk iş genel merkezi olarak ziyarette bulunduklarını belirterek, “Me Par işçileri işbaşı yapana kadar ve TÜMTİS sendikası toplu iş sözleşmesi imzalayana kadar direnişin yanında olamaya devam edeceğiz” dedi.
İşverene seslenen Özdemir, ‘sorunu masada çözün’ çağrısı yaptı.

turkiş_mepar_33

Şube Başkanımız Özdemir Aslan; Başarana kadar buradayız!
Bursa Şube Başkanımız Özdemir Aslan da, işyerinde yasal çoğunluk sağlandığı halde durumun bir hukuksuzluk sürecine sürüklenmek istendiğini, işverenin bir türlü sonuçlandırılmayan dava süreçlerinden dolayı zaman kazanmaya çalıştığını söyledi.
İşverenin sendika hakkına saygı göstermekten başka bir seçeneğinin olmadığını belirten Şube Başkanımız Özdemir Aslan, ziyaretinden dolayı Türk iş heyetine ve destek veren herkese teşekkür etti.