SGBP Kadın Koordinasyonu’ndan Kadınlara Çağrı

Bileşeni olduğumuz Sendikal Güç Birliği Platformu (SGBP) Kadın Koordinasyonu,  8 Mart etkinliklerine sendikal hakları için direnişte olan Namet işçisi kadınları ziyaretle başlıyor. Kadın işçilerle dayanışmaya çağıran SGBP KK açıklamasında şöyle denildi:

sgbp_kk

Namet işçisi kadınlarla dayanışmaya!

Namet işçisi kadınlar, Kocaeli Çayırova’da kurulu bulunan Namet fabrikasında Tekgıda-İş Sendikasına üye oldukları için işten atıldılar ve direnişle mücadelelerini sürdürüyorlar.

Namet’te kadın işçiler 14 saat çalıştırılarak, 40 kiloluk kolilerin kaldırılması sonucu bel fıtığı olmalarına, kaslarda incelme ve güç kaybı yaşamalarına, üretimin aksamaması için su  içmeye, tuvalete gitmeye bile  izin verilmemesine, kadın erkek işçi arasındaki ücret eşitsizliğine, kölelere yaraşır çalışma koşullarına isyan ettikleri için, örgütlenmek istediler. Hakları için örgütlü mücadele vermek istediler. Ama işten atıldılar.

SGBP Kadın Koordinasyonu olarak insanca bir ücret ve yaşanabilir bir hayat için verdikleri mücadelede arkadaşlarımızı desteklemek amacıyla 3 Mart Salı günü Saat:  12.00- 13.00  arası Şekerpınar / Çayırova Namet Fabrikası’nın önünde olacağız.

Tüm kadınları, kadın örgütlerini, siyasi partilerin, sendikaların, meslek örgütlerinin kadın yapılarını ve duyarlı kamuoyunu direniş alanına çağırıyoruz…