DÜNYA EMEK MÜCADELESİNDEN

Kore’de Genel Greve Doğru; Dünyanın Her Tarafından Destek Yağıyor

kore_2

Güney Kore’de 30 Kasım’da yapılacak genel greve destek için bütün dünyada eylem günleri devam ediyor. IndustriALL Küresel Sendikası üyeleri, Güney Kore’de işçi haklarına yönelik saldırıların kabul edilmeyeceğini bütün dünyaya göstermek için eylemdeler.

Kore’de genel grev yaklaşırken, dünyanın her tarafında dayanışma eylemleri yapılıyor. Kırgızistan, Brezilya, Almanya, Hindistan, İsviçre, Yunanistan, Macaristan, Fransa, Pakistan, Filipinler, Rusya, Ukrayna, ABD ve İsveç’te yüzlerce sendikacı eyleme geçerek genel grevi desteklediklerini belirten dövizlerle çekilmiş fotoğraflarını sosyal medyada paylaşıyor.

Çelik Krizi Devam Ediyor – Sendikalar Açıklama Yaptı: “İşimizi Kaybetmemek İçin Direneceğiz”
24 ülkeden, temel metal sanayiinde örgütlü 32 sendikanın 100 delegesi, Almanya’nın Duisburg kentinde toplandı. Katılımcılar, endüstride devam eden krizle başa çıkmak için eylem planı belirledi.

disburg

Pakistan’daki Gadani Yangını Mağdurlarına Acilen Tazminat Ödenmeli
Gadani gemi söküm alanında çıkan petrol tankeri yangını üzerinden 3 hafta geçti. Yaralılar tedavi masraflarıyla boğuşurken ölen işçilerin aileleri geçinmekte zorlanıyor.

Pakistan’daki Schneider Elektrik’te İşten Çıkarılan İşçiler İşlerine Geri Dönmek için Mücadele Ediyor
Fransız bir şirket olan Schneider Elektrik’in Parkistan’daki işyerinde, 17 işçi ücretlerine zam istedikleri için işten atıldılar. IndustriALL üyesi NTUF sendikası işten çıkarılan işçilerin derhal geri alınmalarını talep ediyor.

İş Makinaları Üreten Caterpillar Firmasının İşçileri Eylemde
Tüm Avrupa’dan gelen Caterpillar işçi temsilcileri Cenevre’de toplandı. Temsilciler, Belçika ve Kuzey İrlanda’daki tesislerin kapatılması planını protesto etti.

 Kaynak: IndustriALL Haber Bülteni – www.industriall-union.org