GAZİANTEP VE İZMİR AMBARLARINDA YENİ DÖNEM TİS’LERİ İMZALANDI

Sendikamızın örgütlü olduğu Gaziantep ve İzmir ambarlarında yeni dönem Toplu İş Sözleşmesi (TİS) imzalandı. 2021-2023 dönemini kapsayan TİS ile ücret ve sosyal haklarda önemli artışlar sağlandı.

Sendikamız, salgınla birleşen ekonomik krizin etkilerinin sürdüğü koşullarda sürdürdüğü toplu sözleşme sürecini, kazanılmış hakları koruyarak ve yeni kazanımlar elde ederek sonuçlandırdı.

Gaziantep’te örgütlü olduğumuz ambar işyerlerinde yeni dönem TİS’i, Genel Başkanımız Kenan Öztürk, Şube Sekreterimiz Mahmut Canyurt, Şube Mali Sekreterimiz İbrahim Gülmez ve şube yöneticilerimizin katılımıyla 14 Haziran 2021 tarihinde Nakliyeciler Odası’nda imzalandı. Toplantıda işveren tarafını Nakliyeciler Odası Başkanı Zafer Aydıngüler başkanlığında seçilen komite temsil etti.

İmzalanan TİS ile ikramiye ve sosyal hak artışları dahil ücretlere aylık net yüzde 22 ile yüzde 36 arasında değişen oranda zam alındı.

Alt kademe ücretleri yüzde 36 oranında bir artışla üst kademe ücretleriyle aynı seviye getirilerek eşitlendi.

Bir önceki TİS’ten sonra işe girmiş olup 3 maaş tutarında ikramiye alan işçilerin ikramiyeleri 4’e çıkarıldı.

İZMİR AMBARLARINDA DA TİS YENİLENDİ

İzmir’de örgütlü olduğumuz ambar işyerlerinde üyelerimiz adına sürdürdüğümüz toplu sözleşme görüşmeleri 22 Haziran 2021 tarihinde sözleşmenin imzalanması ile sonuçlandı.

Yeni dönem toplu iş sözleşmesi, Genel Başkanımız Kenan Öztürk, Genel Mali Sekreterimiz Seyfi Erez, Şube Başkanımız Şükrü Günseli ve şube yöneticilerimizin katılımıyla Ambarlar Sitesi’nde yapılan toplantıda imzalandı.

TİS ile ikramiye ve sosyal haklar dahil ücretlere aylık net yüzde 22 oranında zam alındı.

Sendikamız toplu sözleşme sürecini üyeleriyle birlikte sürdürdü. Genel üye toplantıları yaparak görüşmelerde gelinen süreci üyelerle paylaştı. Sözleşmeleri üyelerin tamamına yakınının onayını alarak imzaladı.

Sendikamızın örgütlü olduğu Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, Kayseri, Konya ve Mersin’de ambar işyerlerinde yeni dönem toplu sözleşme süreci devam etmektedir.

FOTO ALBÜM: