ADANA VE MERSİN ŞUBEMİZE BAĞLI AMBAR İŞYERLERİNDE YENİ DÖNEM TOPLU İŞ SÖZLEŞMELERİ İMZALANDI

Adana ve Mersin Şubemize bağlı ambar işyerlerinde devam etmekte olan 2021-2023 Dönemi TİS (Toplu İş Sözleşmesi) görüşmeleri, sözleşmenin imzalanması ile sonuçlandı. TİS ile ücret ve sosyal haklarda önemli artışlar sağlandı.

ADANA

Adana’da örgütlü olduğumuz ambar işyerlerinde 2021-2023 Dönem TİS’i, Genel Başkanımız Kenan Öztürk, Adana Şube Başkanımız Halil Çekin ile Şube Sekreterimiz Şehmus Çelik ve şube yöneticilerimizin katılımıyla 7 Ağustos 2021 tarihinde imzalandı.
İmzalanan TİS ile sendika üyesi işçilerin ücretlerine, ikramiye ve sosyal haklar dahil net yüzde 23 ila yüzde 30 oranında zam alındı.
Mevcutta 4 maaş tutarında olan ikramiyeler korunurken; alt basamaktaki işçilerin ikramiyelerinde birer artış sağlanarak 3 maaş tutarında olan ikramiyeler 4’e çıkarıldı, 2 maaş tutarındaki ikramiyeler ise 3’e çıkarıldı.

MERSİN

MERSİN ŞUBEMİZE BAĞLI AMBAR İŞYERLERİNDE TİS YENİLENDİ
Mersin Şubemize bağlı ambar işyerlerinde 2021-2023 Dönem TİS’i Genel Başkanımız Kenan Öztürk, Mersin Şube Başkanımız Savaş Gürkan ile Şube Mali Sekreterimiz Volkan Şen ve işyeri temsilcilerimizin katılımıyla 9 Ağustos 2021 tarihinde imzalandı.
İmzalanan TİS ile sendika üyesi işçilerin ücretlerine, ikramiye ve sosyal haklar dahil net yüzde 23 ila yüzde 30 oranında zam alındı.
Mevcutta 4 maaş tutarında olan ikramiyeler korunurken; 3 maaş tutarında olan ikramiyeler 4’e çıkarıldı, 2 maaş tutarında ikramiye alan işçilerin ikramiyeleri ise 3’e çıkarıldı.

ÜYELERİMİZİN ONAYI ALINARAK İMZALANDI
Sendikamız pandemi koşullarının yarattığı ekonomik ortamda TİS görüşmelerini sürdürdü. Görüşmelerde gelinen süreci üyeleriyle paylaştı ve üyelerinin onayını alarak toplu iş sözleşmesini imzaladı.

Foto albüm; TİS hazırlık ve imza (fotoğrafı büyütmek için üzerine sağ tıklayıp yeni sekmede açın)