Yemek Sepeti İzmir ve Manisa Depoları önünde açıklama yapıldı

Türkiye’nin en büyük online yemek siparişi sitesi olan Yemek Sepeti’nin çalışanlarına uyguladığı düşük ücret, esnaf kurye baskısı ve sendika hakkını tanımamaya yönelik tutumu, Bayraklı Banabi Deposu önünde yapılan basın açıklaması ile protesto edildi.

İzmir Şube Başkanımız Şükrü Günseli ile şu yöneticilerimiz ve üyelerimizin katılımıyla yapılan basın açıklamasına, emek örgütleri de destek verdi.

Yemek Sepeti kuryeleri uzun konvoylar oluşturarak depo önüne geldi.

Burada bir açıklama yapan Şube Başkanımız Günseli, şirkete işçilerin taleplerine kulak vermesi için çağrı yaparken işçilere de birliğinizi bozmayın mutlaka kazanacağız diye seslendi.

İzmir Şubemiz önceki gün de (02.03.2022) Manisa Banabi depo önünde bir açıklama yapmış, burada işten çıkarılan sendikamız üyesi işçilerin geri alınması, sendikamızın çoğunluk yetkisine itirazın geri çekilerek toplu sözleşme görüşmelerine başlanması için çağrı yapmıştı.

Basın açıklamasına Türk-İş Bölge Temsilcisi Hayrettin Çakmak’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda sendika ve emek örgütü yöneticisi de destek vermişti.

Manisa Banabi deposunda sendikamız üyesi 3 işçi işten çıkarılmıştı, işçilerle ilgili işe iade davaları açılmıştı.