SENDİKAMIZIN DEPREM BÖLGESİNE ZİYARETLERİ SÜRÜYOR

Sendikamız genel merkez yöneticileri deprem bölgesini ziyaret ederek depremde zarar gören üyelere, acil ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için ekonomik yardımda bulundu.

Genel Başkanımız Kenan Öztürk, Genel Sekreterimiz Gürel Yılmaz ve Genel Mali Sekreterimiz Seyfi Erez’in katılımıyla 2-4 Mart tarihlerinde Malatya, Gaziantep ve Hatay illerine ziyaret gerçekleştirildi. Genel merkez yöneticilerimize Gaziantep Şube Başkanımız Mahmut Canyurt ile Mersin Şube Başkanımız Savaş Gürkan eşlik etti.

Genel merkez yöneticilerimiz Malatya’da, örgütlü olduğumuz Aras Kargo işyerini ziyaret ederek üyelerle bir araya geldi. Yapılan ziyaret ve görüşmelerin ardından depremde hayatını kaybeden Aras Kargo işyeri temsilcimiz Osman Karakaya’nın ailesi ziyaret edilerek aileye başsağlığı dileklerinde bulunuldu.

Daha sonra Gaziantep’e geçen genel merkez yöneticilerimiz burada da örgütlü olduğumuz ambar işyerleri ve Aras Kargo’da üyelerle bir araya geldi.

Genel başkanımız ve merkez yöneticilerimiz 4 Mart Cumartesi günü Hatay’da, örgütlü olduğumuz TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonlarındaki üyelerle bir araya geldi.  İskenderun ve Dörtyol araç muayene istasyonlarında üyelerle görüşen yöneticilerimiz daha sonra depremde yaşamını yitiren araç muayene çalışanı üyemiz Zafer Ali Çukuryurt’un ailesini ziyaret ederek aileye başsağlığı dileklerinde bulundu.

Yapılan ziyaret ve görüşmelerde sorunlar yerinde tespit edildi. Felaketin yaralarının birlikte ve dayanışma ile sarılacağını belirten yöneticilerimiz, sendikamızın desteğinin sürdüreceğini ifade etti.

Yapılan ziyaretlerde deprem bölgesindeki üyelerimizin acil ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için bir miktar nakdi yardımda bulunuldu. Ayrıca depremde hayatını kaybeden bekar üyelerimizin ailelerine 50 bin TL, evli olan üyelerimizin ailelerine de 100 bin TL civarında nakdi yardımda bulunulmuştur.

Sendikamız bundan önce de deprem bölgesine gıda ve hijyen malzemesi göndererek yardımda bulunmuştu.