E-DEVLET ÜZERİNDEN SENDİKA ÜYELİĞİ NASIL YAPILIR?

Aşağıdaki adımları izleyerek sendikamız TÜMTİS’e üye olabilirsiniz;

1. Arama motorundan “e-devlet” veya tarayıcınıza www.turkiye.gov.tr yazarak “e-devlet” sayfasına geliniz. Ekranın sağında bulunan “Giriş Yap” butonuna tıklayarak giriş yapınız.

01-giris

 

2. Açılan sayfada, belirtilen yere T.C. Kimlik numaranızı ve e-Devlet şifrenizi yazarakSisteme Giriş Yap butonunu tıklayınız. Karşınıza çıkan sayfada “Profilinizi Güncelleyin” butonuna tıklayarak telefon numarası ve e-posta adresinizi (e-posta adresini girmeniz zorunlu değildir) giriniz.  Ülkeler seçeneği ve telefon numarası seçeneğini yaptıktan sonra, sistemden telefonunuza gelen doğrulama kodunu yazınız, sonraki adımları takip ediniz.
02-tckimlik

 

3. Açılan sayfada “Kurumlar” butonuna tıklayınız.

 

4. Açılan sayfada Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bölümüne tıklayınız.

5. Daha sonra “İşçi Sendikaları Üyelik İşlemleri” imlecine tıklayınız.

 

6. Karşınıza çıkan sayfadan “15-TAŞIMACILIK” işkolundan TÜMTİS sendikasını seçip “Üyelik Başvurusu” butonuna tıklayınız. (Önemli not: Eğer, daha önceden başka bir sendikaya üyeliğiniz var ise öncelikle o sendikadan istifa işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor)
05-sendika_secimi_tasimacilik

7. Karşınıza çıkan sayfada TÜMTİS sendikası gözükmüyor ise “Tüm İşkolları” butonuna tıklayınız.
06-tum_iskollari

8. Bu listeden “15-TAŞIMACILIK” işkolunu seçiniz ve sağ taraftaki “Görüntüle” butonuna tıklayınız. “123-TÜMTİS” sırasına gelip önce boş noktayı tıklayınız sonra “Üyelik Başvurusu” butonunu tıklayınız.
07-tekrar_iskolu_secimi

9. Size ait bilgileri doldurup “Başvur” butonuna tıklayınız.
08-kisisel_bilgiler

10. “Üyelik başvurusu yapıldı. Geçerli başvuru” yazısı üyelik işlemlerini başarıyla tamamladığınızı gösterir. Bu aşamadan sonra Yönetim Kurulumuz kaydınızı onaylayacaktır.

09-gecerli_basvuru

Önemli Not: Formu doldururken iletişim bilgileriniz ile işyeri adını yazmayı unutmayınız. Bu size ulaşmamız için gereklidir.